U 21. kolu brazilske nogometne lige najveće iznenađenje dogodilo se u Riu de Janeiru gdje je domaći i izrazito favorizirani Flamengo izgubio od slabašne Bahie koja će se do kraja sezone boriti za ostanak u ligi. Iznenađenje je k tome veće ako se zna da za Flamengo igra i veliki Ronaldinho i to igra u odličnoj formi; u osamnaest odigranih susreta zabio je dvanaest golova, a dobre igre nekada najboljeg igrača svijeta nagovorile su brazilskog izbornika Menezesa da ponovo pozove Ronaldinha u reprezentaciju.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu izborio je Gremio svladavši Atletico PR sa 4-0 uz hat-trick Lime, a teško je stradao i Vasco da Gama na gostovanju kod Americe MG, bilo je 4-1 za domaćine a jedini gol za Vasco postigao je još jedan čarobnjak lopte u poznim godinama, Juninho Pernambucano. I vodeći Corinthians je poražen u ovome kolu na gostovanju u Curitibi, bilo je 1-0 za domaćine, a jedini klub iz vrha ljestvice koji je u ovome kolu slavio je Sao Paulo koji je s 2-1 prošao gostovanje kod Figueirensea i s nova tri boda posve se približio vrhu tablice.

Najveći preokret i najluđu utakmicu ovoga kola režirali su nogometaši Fluminensea. U domaćem susretu protiv Atletica GO gubili su od samoga početka susreta, a od 62. minute gubili su s 2-0. I kad su svi očekivali da gosti privedu utakmicu kraju, Fluminense je proigrao i u zadnjih sedam, osam minuta zabio tri gola za pobjedu i neočekivano slavlje navijača.

Sve golove i najzanimljivije detalje 21. kola brazilske nogometne lige pogledajte na kanalu Arenasport 1.