U dvanaestom kolu ruske nogometne lige nije bilo većih iznenađenja; favoriti su pobjeđivali, autsajderi su gubili, a u par vrlo jakih susreta došlo je do podjele bodova. Nakon trećine odigranih utakmica najbolje izgleda moskovski CSKA koji je u zadnjem kolu na gostovanju svladao Tereka iz Groznog. Utakmica je završila sa 4-2 za CSKA, no momčad iz glavnoga ruskoga grada je u jednom trenutku vodila sa 4-0; domaćina je od potpune blamaže spasio Mauricio koji je s dva pogotka pred sam kraj susreta učinio poraz podnošljivijim. Zenit iz St. Petersburga je u zadnjoj minuti sudačke nadoknade ostao bez punog plijena na teškom gostovanju kod Spartaka iz Moskve. Zenit je u vodstvo doveo Danko Lazović pogotkom u 82. minuti utakmice, a izjednačio je Samedov u 94. minuti. Gosti su burno protestirali protiv nekih sudačkih odluka, posebno im je teško pao isključujući crveni karton Fayzulinu koji je prethodio izjednačenju. Čini se da ove sezone sudački vjetrovi ne pušu u jedra lanjskom prvaku Zenitu...

Anji iz Mahačkale nastavlja s odličnim igrama; s 2-0 svladali su Spartak iz Nalčika, a goste je otvorio Roberto Carlos pogotkom u 19. minuti susreta. Nakon ove pobjede, Anji se pridružio CSKA-u na vrhu tablice s 22 osvojena boda i ako nastave s ovako dobrim igrama, možda bi i mogli do mjesta koje vodi u Ligu prvaka! Lokomotiv iz Moskve je odigrao 2-2 na gostovanju u Tomsku i to nakon što su na poluvremenu gubili s 2-0. Gol za povratak u igru Lokomotiva postigao je bivši igrač Hajduka Ibričić i tako nastavio s dobrim prezentacijama u ruskoj ligi.

Sve golove dvanaestoga kola ruske nogometne lige pogledajte na kanalu SportKlub+.