Ovoga vikenda oktanski cirkus seli se u Kanadu, na stazi Ile Notre Dame pokraj Montreala vozi se Grand Prix Kanade. Jedna od najvažnijih i najspektakularnijih utrka na kalendaru Formule 1, Circuit Gilles Villeneuve, mjesto je gdje Sebastian Vettel još nikad nije pobijedio pa će mladi vozač Red Bull-Renaulta biti dodatno inspiriran. Staza je duga 4,361 km, a kako se vozi ukupno 70 krugova, bolidi će se utrkivati nešto više od 305 kilometara prosječnom brzinom od oko 195 km/h. Prošle sezone pole position je osvojio Lewis Hamilton koji je u McLaren-Mercedesu i osvojio Grand Prix Kanade ispred momčadskoga kolege Jensona Buttona, te Alonsa u Ferrariju. Rekorder staze po broju pobjeda je Michael Schumacher koji je bio najbrži sedam puta, a kod konstruktora vodi Ferrari s trinaest naslova.

Najpoznatije mjesto na stazi je zid na izlazu iz zadnje šikane prije ciljne ravnine; na tom mjestu su svoju vožnju završili mnogi vozači pa ga Kanađani zovu i 'Zid Šampiona'... U subotu su na rasporedu kvalifikacijske utrke za najbolju startnu poziciju, a možete ih pratiti na kanalu Kreator F1 te u visokoj definiciji na kanalu Kreator F1 HD.