U prvim četvrtfinalnim susretima Eurolige, Benfica, Porto i Villareal do vrha su napunili mreže svojim protivnicima i gotovo sigurno prošli u polufinale. Četvrti polufinalist bit će Braga ili Dinamo iz Kijeva, a, iako su Portugalci na gostovanju u Ukrajini izvukli remi sa postignutim golom (1-1), ni izdaleka nisu sigurni u prolazak među četiri najbolja sastava Eurolige.

Prva utakmica u Kijevu počela je odlično za domaćine; Dinamo je od početka napao, stisnuo Bragu i već nakon par uvodnih minuta ostvario prednost preko Yarmolenka. Kijevljani su nastavili s napadima i nizali prilike pred portugalskim golom, no jedan zalutali metak odveo je vodu na Bragin mlin... Nakon kornera koji je izveo Hugo Viana, lopta se nezgodno odbila od Vukojevića i završila u Dinamovoj mreži. Da stvar bude gora po Ukrajince, krajem prvog poluvremena njihov kapetan Andrej Ševčenko nabrzinu je zaradio dva žuta kartona i dobio isključenje. Dojam je da je sudac preoštro reagirao jer je drugi žuti Ševčenko dobio zbog udaranja lopte nakon sučeva zvižduka, koji zbog velike buke na stadionu nije mogao čuti.

Dinamo je većinu prve utakmice igrao s igračem manje, a i s desetoricom je bio ravnopravni protivnik. Ta činjenica definitivno treba poslužiti Ukrajincima kao ohrabrenje, jer, koliko god Braga bila čvrst i kompaktan sastav, nije neprelazna. Dinamo iz Kijeva ima niz odličnih igrača i izostanak Ševčenka ne bi se trebao osjetiti. Osim spomenutog Yarmolenka, glavni igrači Kijevljana su sjajni ukrajinski reprezentativci: Artem Milevsky, Gusev, Aliyev i vratar Shovkovskiy.

Koliko je dobra, Braga je pokazala u utakmicama protiv Liverpoola; 'Redsi' im u dva susreta nisu uspjeli složiti ni jednu pravu gol šansu. Može li čvrsta Bragina obrana izdržati nalete Ukrajinaca i hoće li mali portugalski klub nastaviti 'sanjati', pogledajte na kanalu HRT 2.