Navigation Content

Formula 1: VN Meksika

Naslov odlazi Hamiltonu

Iako su preostale još tri postaje u 68. sezoni svjetskog prvenstva Formule 1, gotovo je izvjesno da će titulu po četvrti put ponijeti Lewis Hamilton

Foto: arena/ Još su samo tri postaje ostale na putu do rješenja borbe za naslov svjetskog prvaka u 68. sezoni svjetskog prvenstva Formule 1, Meksiko, Brazil i Abu Dhabi, pa sve kombinacije u kojima bi Sebastian Vettel mogao dostići i prestići Lewisa Hamiltona, postaju manje izvjesne. Zapravo, nije prevelika hrabrost već danas ustvrditi da će Lewis osvojiti svoj četvrti naslov prvaka, sudeći po formi – njegovoj i njegove momčadi. Mercedes u rukama Lewisa Hamiltona u drugom dijelu sezone djeluje jednostavno nepobjedivo. I ljubiteljima matematike je sve jasno.

Na utrku u Mexico Cityju Lewis dolazi sa 66 bodova prednosti. Sebastian može pobijediti u sve tri preostale utrke i osvojio bi 75 bodova, a to znači da Hamilton u preostala tri izazova treba  osvojiti još samo devet bodova i bit će za Seba nedostižan (zbog većeg broja pobjeda u sezoni). Sasvim je jasno da devet bodova nisu u Lewisovim mislima, već da već ovog vikenda želi do svoje druge pobjede u Meksiku.

Utrka u Meksiku vozi se 18. put. Nakon dva razdoblja, sredinom šezdesetih i krajem osamdesetih godina prošlog stoljeća, od 2015. godine Formula se vratila na stazu braće Rodriguez. Nico Rosberg slavio je na prvom, a Lewis Hamilton na drugom izdanju utrke slavne po sjajnoj navijačkoj atmosferi i ludom dijelu staze koji prolazi kroz stadion. Jasno, tu će  navijačku podršku najviše uživati Sergio Perez koji je s Force Indijom ove sezone jednom bio četvrti i dva puta peti. Iznenađenje svakako predstavlja odluka Toro Rossa da nakon povratka Piera Gaslya u Meksiku, priliku u drugom bolidu još jednom dobije Brendon Hartley. Novozelanđanin je  debitirao u Austinu, završio 13., ali u toj utrci odlično je vozio Daniil Kvjat. Završio je u bodovima, ali ni to nije bilo dovoljno šefovima Toro Rossa.  Odluka je ipak čudna budući da je u konkurenciji momčadi još 129 bodova na stolu, Toro Rosso samo je 15 bodova iza Williamsa, ali i samo pet  ispred Renaulta, a u ovoj igri mjesto niže ili više donosi milijunske razlike.

Od petka poslijepodne kreće akcija u Meksiku. Sve slobodne treninge možete pratiti u programu Arenasporta 2. Kvalifikacije su u subotu u 20.00 sati, Studio F1 u nedjelju u 19.30, a utrka za VN Meksika vozi se u nedjelju u 20.00 sati.

Kontrolirajte TV vodič mišem
Jeste li znali?

TV vodič na MAXtv portalu možete pomicati i mišem - kliknite lijevom tipkom na vodič, držite je, te povlačite mišem vodič po želji
 Još savjeta »

T-Com

Moj Telekom Portal

Pregledavajte i administrirajte sve vaše usluge Hrvatskog Telekoma na jednom mjestu, od sada bilo kada i bilo gdje putem Moj Telekom portala