Navigation Content

MAN UNITED, AJAX, LYON

Uzvrati 1/4 finala Europske lige

U četvrtak su na rasporedu četiri uzvratna susreta 1/4 finala Europske lige, a pratimo borbe za ulazak u polufinale drugog po kvaliteti europskog nogometnog kupa

Foto: Mustafa Yalcin/ Prije tjedan dana svi favoriti odradili su posao prema očekivanjima; tri domaćina su očekivano slavila, a i jedini favorizirani gost dobro je prošao.

Man United izvukao je povoljnih 1-1 kod Anderlechta, a belgijski sastav bio je zreo za poraz, no spasio se nekoliko minuta prije kraja meča jedinim udarcem u okvir Romerovih vrata. United je tako stigao na korak do plasmana u polufinale natjecanja, odnosno na dva koraka do svog glavnog ovosezonskog cilja, osvajanja Europske lige. Nije u pitanju podizanje vrijednog europskog trofeja, već nagrada koju dobiva osvajač EL-a, a to je unazad nekoliko sezona plasman u kvalifikacije za LP naredne sezone, nešto što United neće uspjeti kroz Premier ligu. Lyon je prije tjedan dana sjajnim preokretom šokirao Bešiktaš - zabio je dva gola u dvije minute također u samoj završnici susreta za pobjedu i svojevrsnu kaznu turskim navijačima koji su svojim ponašanjem pokvarili ovu nogometnu predstavu. Uzvrat u Istanbulu sigurno će biti žestok. Ajax je bio uvjerljiv protiv Schalkea, a pobjeda od dva gola razlike i bez ijednog primljenog osigurava Kopljanicima miran uzvrat u Gelsenkirchenu. Najneizvjesnije je bilo u Vigu, gdje je Celta uspjela pobijediti Genk, no Belgijanci imaju aktivan rezultat; 2-3 iz prvog meča definitivno ih ostavlja u igri. Na Luminus Areni, gdje Genk igra domaće susrete, ove su sezone padale i uglednije ekipe od Celte.

Europsku ligu pratite na kanalima Arenasport ili putem MAXtv To Go i PPV usluge.

Kontrolirajte TV vodič mišem
Jeste li znali?

TV vodič na MAXtv portalu možete pomicati i mišem - kliknite lijevom tipkom na vodič, držite je, te povlačite mišem vodič po želji
 Još savjeta »

T-Com

Moj Telekom Portal

Pregledavajte i administrirajte sve vaše usluge Hrvatskog Telekoma na jednom mjestu, od sada bilo kada i bilo gdje putem Moj Telekom portala