Navigation Content

EUROPSKA LIGA

Rijeka poražena u Rotterdamu, Dinamo pregažen na Maksimiru

U četvrtak su odigrane utakmice četvrtoga kola po skupinama Europske lige, a naša dva predstavnika, Dinamo i Rijeka, upisali su poraze koji su im šanse za prolazak skupine sveli na puku teoriju

Foto: Igor Kralj/PIXSELL/ Četvrto kolo po skupinama Europske lige okončalo se vrlo loše po naša dva predstavnika Dinamo i Rijeku. Modri su na Maksimiru igrali ključnu utakmicu sezone, utakmicu koju su morali dobiti, no maksimirska trava još jednom se u najvažnijem trenutku pokazala nesretnom po Dinamo. Vrlo solidni gosti iz Salzburga ponovo su visoko porazili hrvatskog prvaka; završilo je s 5-1 za Red Bull nakon jedne vrlo konfuzne partije Modrih. U prvom dijelu Dinamo je koliko-toliko parirao Austrijancima i imao zaostatak od samo jednoga gola, a umjesto preokreta, u drugom se poluvremenu dogodio totalni raspad Mamićevog sastava. Modri brod je puštao na sve strane, a novopečeni Dinamovi reprezentativci izgledali su poput niželigaških igrača; možda Kovač trebao redefinirati popis za meč protiv Argentine... Ipak, unatoč teškom porazu, Dinamo i dalje ima izvjesne šanse za prolazak skupine budući da je Celtic remizirao u Rumunjskoj.

Ni Riječani se nisu proslavili. Protiv Feyenoorda, koji su prije dva tjedna nadigrali i pobijedili na Kantridi, ovoga puta nisu mogli baš ništa. Osobito slabo Riječani su započeli susret; odmah se vidjelo da previše respektiraju Nizozemce. Strah i nesigurnost Riječana brzo su generirali prilike za Feyenoord koje ovi nisu propustili realizirati; već nakon dvadeset minuta domaći su vodili s 2-0. Drugo poluvrijeme Rijeka je odigrala puno bolje i bila bolji protivnik, no nije uspjela realizirati svoje šanse. Krama je bio u par izglednih prilika, ali nije uspio zabiti. Kekovoj momčadi ostaje nada da u zadnja dva susreta može stići do dvije pobjede i tako osigurati europsko proljeće.

A nakon odigranog četvrtog kola 'europsko proljeće' već je osiguralo nekoliko klubova. Stopostotnim učinkom prolazak skupine izborili su varšavska Legija našeg Ivice Vrdoljaka te Dinamo iz Moskve. Poljaci su u četvrtak pobijedili Metalist iz Harkova, a moskovski Dinamo svladao je portugalski Estoril. Prolazak u eliminacijsku fazu natjecanja ostvarili su još i Red Bull Salzburg te Fiorentina.

Od ostalih rezultata četvrtoga kola Europske lige izdvojimo pobjede Evertona protiv Lilla (3-0), Wolfsburga protiv Krasnodara (5-1), Napolija protiv Yuong Boysa (3-0) te Sparte Prag protiv Slovana Bratislave (4-0).

Utakmice Europske lige pratite na kanalima Arenasport ili putem PPV i MAXtv To Go usluge, a ako niste MAXtv korisnik, utakmice možete pogledati i preko pay per view on line servisa http://match.tportal.hr/

Kupi Sportski ili Sportski Plus paket i prati vrhunske sportske događaje.
Prati najuzbudljivije utakmice UEFA-e, MAXtv Prve Lige i utrke Formule 1 - MAXtv to GO

Kontrolirajte TV vodič mišem
Jeste li znali?

TV vodič na MAXtv portalu možete pomicati i mišem - kliknite lijevom tipkom na vodič, držite je, te povlačite mišem vodič po želji
 Još savjeta »

T-Com

Moj Telekom Portal

Pregledavajte i administrirajte sve vaše usluge Hrvatskog Telekoma na jednom mjestu, od sada bilo kada i bilo gdje putem Moj Telekom portala