Navigation Content

EUROPSKA LIGA

Rijeka sjajna, Dinamo po starom

U četvrtak su odigrane utakmice 3. kola po skupinama Europske lige, a naša dva predstavnika, Rijeka i Dinamo, svoje su obaveze odradili s polovičnim učinkom. Riječani su nadahnutom igrom stigli do velike pobjede nad Feyenoordom, a Dinamo je snašao poraz u Salzburgu

Foto: Nel Pavletic/PIXSELL/ Treće kolo skupine G donijelo nam je sudar Rijeke i Feyenoorda na Kantridi. Riječani su nakon nesretnog remija protiv Seville bili pod imperativom pobjede, no nisu se uplašili. Feyenoord je na Kantridu stigao u dobroj formi i odlučan ostvariti dobar rezultat, no za raspoloženu riječku družinu nije imao rješenje. Utakmica je brzo uhvatila visok ritam, a nakon nekog vremena šanse su se počele nizati na obje strane; ipak, poluvrijeme je završilo bez golova. Pola sata prije kraja susreta Rijeka je preko Kramarića povela, no svega par minuta poslije Feyenoord je izjednačio iz sjajno izvedenog slobodnog udarca. Šokantno izjednačenje nije smelo Rijeku koja je još pojačala ritam, a nagrada za njihov trud stigla je vrlo brzo; nakon par minuta Rijeka je ponovo povela, a petnaest minuta prije kraja susreta Kramarić je iz penala zabio svoj treći gol na utakmici; rezultat se više nije mijenjao. Kekovi igrači su se na spektakularan način vratili u igru za prolazak skupine pa s velikim nestrpljenjem čekamo nove riječke europske utakmice.

Modri su u Salzburg otputovali s velikim očekivanjima, a mediji su ih ispratili kao favorite. No nažalost, ta se procjena pokazala krivom. Austrijski sastav je bez puno muke stigao do vodstva, a u zadnjoj minuti poluvremena nakon još jedne pogreške Modrih Red Bull je stigao do 2-0. Predah u poluvremenu nije pomogao Modrima: Mamićeva momčad u drugi dio ušla je još lošije nego u prvi. Već u 52. minuti bilo je 4-0 za Salzburg i utakmica je praktički završila. Vratar Modrih, Eduardo, spasio je Dinamo od teškog poraza, a Ademi i Henriquez u smiraju utakmice ublažili su poraz s konačnih 4-2 za Red Bull Salzburg.

Od ostali rezultata spomenimo visoku pobjedu Bilićevog Bešiktaša od 4-0 protiv Partizana u Beogradu, pobjedu Wolfsburga na gostovanju kod Krasnodara od 4-2 uz gol Olića te pobjedu Sparte u bivšem čehoslovačkom derbiju – praška momčad pobijedila je Slovan u Bratislavi rezultatom 3-0. U Dinamovoj skupini Celtic je dobio Astru s 2-1 u Glasgowu, a u riječkoj skupini Sevilla je bez golova remizirala kod Standarda.

Utakmice Eurposke lige pratite na kanalima Arenasport ili putem PPV i MAXtv To Go usluge, a ako niste MAXtv korisnik, utakmicu možete pogledati i preko pay per view on line servisa http://match.tportal.hr/

Kupi Sportski ili Sportski Plus paket i prati vrhunske sportske događaje.
Prati najuzbudljivije utakmice UEFA-e, MAXtv Prve Lige i utrke Formule 1 - MAXtv to GO

Kontrolirajte TV vodič mišem
Jeste li znali?

TV vodič na MAXtv portalu možete pomicati i mišem - kliknite lijevom tipkom na vodič, držite je, te povlačite mišem vodič po želji
 Još savjeta »

T-Com

Moj Telekom Portal

Pregledavajte i administrirajte sve vaše usluge Hrvatskog Telekoma na jednom mjestu, od sada bilo kada i bilo gdje putem Moj Telekom portala