Navigation Content

POLA TUCETA U MREŽI

Hrvatska uz odličnu igru našamarala 'Azere' u Osijeku!

S tri pobjede na startu kvalifikacija Niko Kovač dostigao je Ćiru Blaževića, koji je na isti način otvorio kvalifikacije za Euro 1996. u Engleskoj. Kovačeva treća pobjeda bila je i najuvjerljivija partija njegovih izabranika u dosadašnjem dijelu kvalifikacija, a uvjerljivih 6:0 protiv Azerbajdžana potvrđuje i da je odlazak Jelavića iz reprezentacije - već arhiviran

Foto: Marko Mrkonjić/ Nakon pobjeda protiv Malte i Bugarske, Hrvatska je svladala i Azerbajdžan i ostala na čelu H skupine kvalifikacija za Euro 2016. godine u Francuskoj.

Kovačevi su izabranici, s dvojicom novih u sastavu u odnosu na utakmicu protiv Bugarske u Sofiji, Kovačićem i Kramarićem umjesto Perišića i Olića, odigrali odličnu utakmicu, s puno trke, lijepih dodavanja i udaraca prema vrataru Agajevu. Doduše, zbog ozljede Kovačića, Kovač je već u 24. minuti u igru 'gurnuo' Ivana Perišića, koji je sjajnom izvedbom i još boljom realizacijom pokazao kako mu teren u Gradskom vrtu - leži.

A da se 'Azerima' ne piše dobro moglo se nagvojestiti već od prvog sučevog zvižduka. Prvu izglednu priliku imao je Rakitić već u sedmoj minuti, ali njegov je udarac otišao preko gola. No, zato se takav 'propust' nije mogao dogoditi Andreju Kramariću, najboljem strijelcu MAXtv Prve lige, koji je u 11. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo i potvrdio potpunu dominaciju Hrvatske.

Nošeni sjajnom atmosferom, u kojoj je tek u par navrata bilo pokušaja 'destrukcije' povicima 'HNS pe...', naši su igrači nastavili u istom ritmu, a novu opasnost po gol gostiju 'zakuhao' je Kramarić. Ipak, lota se spretno odbila na volej Danijela Pranjića, čiju je 'bombu' s ruba kaznenog prsotora zaustavila vratnica.

I onda se dogodila nužna promjena - umjesto Kovačića ušao je Perišić, koji je s dva gola glavom, prvo u 34. minuti nakon ubačaja s desne strane, te u 44. minuti nakon ubačaja s lijeve strane - riješio Kovača i svih 16.000 navijača ikakve dileme po pitanju pobjednika. A veličanstveno poluvrijeme Hrvatske u 45. minuti - pogotkom za 4:0 zaokružio je Marcelo Brozović.

Hrvatska je nadahnuto igrala i u drugom dijelu, a već u 47. minuti dobru je priliku, nakon što je jednom od Ramaldanovu prodao 'lažnjak' imao Brozović, ali njegov su udarac gosti ipak uspjeli blokirati.

Potom je još dvije prilike imao Andrej Kramarić, ali rezultat se nije mijenjao do 55. minute odnosno mirne Modrićeve realizacije kaznenog udarca kojeg je izborio Darijo Srna. Vrlo brzo nakon gola, Modrić je uz ovacije cijelog stadiona otišao na klupu, a priliku je dobio Alen Halilović.

Lošu večer momčadi njemačkog trenera Bertija Vogtsa, kojem će u Bakuu sasvim sigurno spakirati otkaz potvrdio je Sadigov, koji je na 'asistenciju' Perišića pogodio mrežu Kamrana Agajeva za velikih 6:0.

A da ne bi bilo baš sve idelano 'pobrinuli' su se navijači koji su uvredama 'počastili' HNS, Šukera i Mamića a potom i upalili baklju.

I kad se već očekivao kraj, gosti su u dva navrata zaprijetili Subašiću, no većih šokova ipak nije bilo. Na kraju je Hrvatska stigla do uvjerljive pobjede, najuvjerljivije u Kovačevom izborničkom mandatu.

Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska će igrati 16. studenoga u Milanu protiv Italije.

Jeste li znali?

TV vodič na MAXtv portalu možete pomicati i mišem - kliknite lijevom tipkom na vodič, držite je, te povlačite mišem vodič po želji
 Još savjeta »

T-Com

Moj Telekom Portal

Pregledavajte i administrirajte sve vaše usluge Hrvatskog Telekoma na jednom mjestu, od sada bilo kada i bilo gdje putem Moj Telekom portala