Navigation Content

EUROPSKA LIGA

Nezaslužen poraz Dinama, nesretan remi Rijeke

Prošlog četvrtka odigrane su utakmice drugog kola po skupinama Europske lige. Naša dva predstavnika, Dinamo i Rijeka, zaista nisu imali sreće; nadigrali su svoje ugledne protivnike, no na kraju su ostali gotovo pa praznih ruku

Foto: profimedia/ Riječani su na prepunoj Kantridi dočekali prošlosezonskog osvajača Europske lige, Sevillu. U uvodnom dijelu susreta Rijeka nije stajala dobro, no utakmica je svejedno izgledala prilično ravnopravno sve do vodećeg pogotka Andalužana; zabio je Aspas, igrač Liverpoola na posudbi u Sevilli. Do kraja poluvremena Riječani nisu izgledali kao da mogu preokrenuti rezultat, no u drugom dijelu susreta vidjeli smo pravu Rijeku. Kekova se momčad razletila po terenu, postala bržom, čvršćom i okomitijom, a rezultat takve igre nije trebalo dugo čekati; u sedmoj minuti drugog poluvremena Kramarić je zabio iz penala koji je sam izborio, a uz to je igrač Seville dobio crveni isključujući karton. Rijeka je nakon izjednačenja jurnula po pobjedu i dvadesetak minuta prije kraja susreta preko Kvržića stigla do drugoga gola. Rijeka je imala igrača više i sigurno vodstvo, a Kek je izmjenama krenuo zatvarati utakmicu. I tada, u samoj završnici utakmice jedan je zalutali metak M'bie pogodio Vargićevu mrežu i rastužio Kantridu. Rijeka je bila na milimetar do velike europske pobjede i definitivno ima za čim žaliti, no ako nastavi s ovakvim prezentacijama, stići će i pobjede na europskoj sceni. Dodajmo da je u drugom susretu ove skupine Feyenoord pobijedio Standard s 2-1.

Ako riječki remi moramo prozvati nesretnim, tada Dinamov poraz kod Celtica moramo okarakterizirati potpuno nezasluženim. Škotima je bila dovoljna jedna prava akcija i jedna mutna situacija da zabiju gol koji im je na koncu donio pobjedu, a Modrima ni četiri, pet odličnih prilika nije bilo dovoljno da zabiju barem jedan gol. Tragičar utakmice definitivno je Wilson koji se u Glasgowu mogao proslaviti. Portugalac je imao par čistih situacija, a ono što je promašio početkom drugog poluvremena teško je riječima opisati; zaista je mogao pitati škotskog vratara u koju stranu da puca. Do kraja susreta Dinamo nije uspio zabiti ni izjednačujući gol, no igra koju je prikazao, zaslužuje pokoji kompliment, a možda čak i vrijedi prolaska skupine. U drugom meču ove skupine Red Bull Salzburg je kao gost svladao Astru rezultatom 2-1.

Od ostalih rezultata izdvojimo pobjedu Legije kod Vahinog Trabzona uz asistenciju našeg Ivice Vrdoljaka te remi bez golova St. Ettienea i Dnipra uz izboreni i potom promašeni penal Kalinića. Wolfsburg Ivice Olića remizirao je na svom terenu s Lilleom rezultatom 1-1, a Inter je bez Kovačića u sastavu pobijedio azerbajdžanski Karabakh s 2-0.

Visoku pobjedu ostvario je Villareal protiv Apollona iz Limassola, bilo je 4-0 za žute, a uvjerljiv je bio i Club Brugge u Helsinkiju gdje su Belgijanci slavili s 3-0. Tottenham i Bilićev Bešiktaš podijelili su bodove na White Hart Laneu rezultatom 1-1, a jednakim je rezultatom završila utakmica Krasnodara i Evertona.

Kupi Sportski ili Sportski Plus paket i prati vrhunske sportske događaje.
Prati najuzbudljivije utakmice UEFA-e, MAXtv Prve Lige i utrke Formule 1 - MAXtv to GO.

Kontrolirajte TV vodič mišem
Jeste li znali?

TV vodič na MAXtv portalu možete pomicati i mišem - kliknite lijevom tipkom na vodič, držite je, te povlačite mišem vodič po želji
 Još savjeta »

T-Com

Moj Telekom Portal

Pregledavajte i administrirajte sve vaše usluge Hrvatskog Telekoma na jednom mjestu, od sada bilo kada i bilo gdje putem Moj Telekom portala