Navigation Content

UZBUĐENJE RASTE

'Hugo' i 'Umjetnik' vode po broju nominacija za Oscar

S jedanaest nominacija film Martina Scorseseja 'Hugo' vodi u nominacijama za nagradu Oscar koje su u utorak objavljene u Los Angelesu

Foto: Pixsell/ Slijedi jedan od ovogodišnjih favorita, 'Umjetnik' Michela Hazanaviciusa, s deset nominacija za 84. nagradu Američke filmske akademije.

'Hugo' je nominiran u kategorijama najboljeg filma, najbolje režije, scenarija, najbolje scenografije, kamere, kostima, montaže zvuka, zvuka, vizualnih efekata, montaže i glazbe. 'Umjetnik' je osvojio nominacije za najbolji film, za glavnu je ulogu u filmu nominiran Jean Dujardin i sporedna glumica Berenice Bejo, nominacije su osvojene i za najbolju scenografiju, kameru, kostimografiju, režiju, montažu, glazbu i originalni scenarij. Velik broj nominacija, po šest, osvojili su filmovi 'Igra pobjednika' i 'Put rata'.

'Igra pobjednika' nominirana je za najbolji film, Brad Pitt nominiran je za najboljeg glavnog, a Jonah Hill za najboljeg sporednog glumca u tom filmu koji je nominacije osvojio i za zvuk, scenarij i montažu. Spielbergov 'Put rata' nominiran je za najbolji film, scenografiju, kameru, montažu zvuka, zvuk i glazbu, a s po pet nominacija slijede 'Nasljednici' i ' Muškarci koji mrze žene'. Nasljednici uz nominaciju za najbolji film i režiju Alexandera Paynea, imaju i nominaciju Georgea Clooneyja za najbolju glavnu mušku ulogu te nominacije za najbolji scenarij i montažu. 'Muškarci koji mrze žene' nominirani su za najbolju kameru, zvuk, montažu zvuka, montažu te je Rooney Mara osvojila nominaciju za glavnu žensku ulogu.

Za najbolji film nominirani su 'Umjetnik' Michela Hazanaviciusa, 'Nasljednici' Alexandera Paynea, 'Hugo' Martina Scorsesea, 'Ponoć u Parizu' Woodyja Allena, 'Drvo života' Terrencea Malicka, 'Tajni život kućnih pomoćnica' Tate Taylor, 'Igra pobjednika' Bennetta Millera, 'Put rata' Stevena Spielberga i 'Jako glasno i nevjerojatno blizu' Stephena Daldryja.

Za najboljeg glumca nominirani su Demián Bichir u filmu 'A Better Life', George Clooney u 'Nasljednicima', Jean Dujardin u 'Umjetniku', Gary Oldman u 'Dečko, dama, kralj, špijun' i Brad Pitt u 'Igri života'.

Kao što se očekivalo, za najbolju glavnu glumicu nominirane su Meryl Streep za ulogu u filmu 'Čelična lady', Michelle Williams za ulogu u mjuziklu 'My Week with Marilyn', Glenn Close za 'Alberta Nobsa', Viola Davis za 'Tajni život kućnih pomoćnica' i Rooney Mara za ulogu u Fincherovu 'Muškarci koji mrze žene'.

<iframe width="600" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/ODy4Z2Lp_jE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Evo popisa svih nominiranih u ključnim kategorijama:

Najbolji film:
'Umjetnik'
'Nasljednici'
'Jako glasno i nevjerojatno blizu'
'Tajni život kućnih pomoćnica'
'Hugo'
'Ponoć u Parizu'
'Igra pobjednika'
'Drvo života'
'Put rata'

Najbolji glumac:
Demián Bichir - 'A Better Life'
George Clooney - 'Nasljednici'
Jean Dujardin - 'Umjetnik'
Gary Oldman – 'Dečko, dama, kralj, špijun'
Brad Pitt - 'Igra pobjednika'

Najbolja glumica:
Glenn Close -'Albert Nobbs'
Viola Davis - 'Tajni život kućnih pomoćnica'
Rooney Mara- 'Muškarci koji mrze žene'
Meryl Streep – 'Čelična lady'
Michelle Williams - 'My Week with Marilyn'

Najbolja sporedna muška uloga:
Kenneth Branagh - 'My Week with Marilyn'
Jonah Hill - 'Igra pobjednika'
Nick Nolte - 'Ratnik'
Christopher Plummer – 'Početnici'
Max von Sydow - 'Jako glasno i nevjerojatno blizu'

Najbolja sporedna ženska uloga:
Berenice Bejo - 'Umjetnik'
Jessica Chastain - 'Tajni život kućnih pomoćnica'
Melissa McCarthy – 'Djeveruše'
Janet McTeer - 'Albert Nobbs'
Octavia Spencer - 'Tajni život kućnih pomoćnica'

Najbolja režija:
Michel Hazanavicius – 'Umjetnik'
Alexander Payne - 'Nasljednici'
Martin Scorsese - 'Hugo'
Woody Allen - 'Ponoć u Parizu'
Terrence Malick - 'Drvo života'

Strani film:
'Bullhead' – Belgija
'Footnote' – Izrael
'In Darkness' – Poljska
'Monsieur Lazhar' – Kanada
'Nader i Simin se razvode' – Iran

Scenaristička adaptacija:
Alexander Payne, Nat Faxon and Jim Rash - 'Nasljednici'
John Logan – 'Hugo'
George Clooney, Grant Heslov i Beau Willimon - 'Martovske ide'
Steven Zaillian, Aaron Sorkin and Stan Chervin - 'Igra pobjednika'
Bridget O'Connor i Peter Straughan - 'Dečko, dama, kralj, špijun'

Originalni scenarij:
Michel Hazanavicius - 'Umjetnik'
Annie Mumolo and Kristen Wiig - 'Djeveruše'
J.C. Chandor - 'Margin Call'
Woody Allen - 'Ponoć u Parizu'
Asghar Farhadi - 'Nader i Simin se razvode'

Dugometražni animirani film:

'Život jednog mačka'
'Chico & Rita'
'Kung Fu Panda 2'
'Mačak u čizmama'
'Rango'

Dugometražni dokumentarni:

'Hell and Back Again'
'If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front'
'Paradise Lost 3: Purgatory'
'Pina'
'Undefeated'

Kontrolirajte TV vodič mišem
Jeste li znali?

TV vodič na MAXtv portalu možete pomicati i mišem - kliknite lijevom tipkom na vodič, držite je, te povlačite mišem vodič po želji
 Još savjeta »

T-Com

Moj Telekom Portal

Pregledavajte i administrirajte sve vaše usluge Hrvatskog Telekoma na jednom mjestu, od sada bilo kada i bilo gdje putem Moj Telekom portala


Učitavam podatke...